Czy warto mieć ogród przed domem?

Mieszkamy pod miastem, wyprowadziliśmy się z Warszawy kilka lat temu. Marzyliśmy o tym od dawna, w zasadzie to od kiedy zaszłam w ciążę. Niestety przez kilka pierwszych lat naszego małżeństwa nie było nas na to stać. Oboje ciężko pracowaliśmy, często po kilkanaście godzin dziennie aby móc to osiągnąć. Po trzech latach jedenastu miesiącach i dwudziestu dwóch dniach od ślubu dostaliśmy kredyt mieszkaniowy. Radości i niepewności, nadziei i entuzjazmu niemal nie było końca.

Ponieważ mieliśmy upatrzoną działeczkę już od dość dawna nie musieliśmy tracić kolejnych kilku miesięcy na wyszukanie odpowiadającego nam miejsca. Długo rozważaliśmy co mamy kupić, czy działeczka ma być mała taka do np. ośmiuset metrów kwadratowych, czy duża np. dwa i pół tysiąca do trzech tysięcy metrów kwadratowych. Na szczęście przeważyła ta druga opcja. Na szczęście bo nawet nie zastanawiałam się czy warto mieć ogród przed domem, to była dla mnie oczywista oczywistość.

Zawsze o takimi marzyłam. Teraz żyję jak w bajce niemal w raju. W każdy cieplejszy weekend roku czyli między majem, a wrześniem z samego rana mąż robi nam kawę, budzi mnie delikatnym całuskiem i wychodzimy wypić ją na taras. To nasz rytuał. Oboje go uwielbiamy i celebrujemy tę chwilę tak długo jak to możliwe. Po kawce szybkie śniadanko typu omlecik lub jajecznica i przebieram się w mój strój roboczy typu leginsy i bluzeczka z dużym dekoltem. Uwielbiam zerkać jak mąż mnie obserwuje, dosłownie czuję jego wzrok ślizgający się pomiędzy moimi jędrnymi pośladkami, a dekoltem. Wiem jestem okropna bo często schylam się celowo stojąc twarzą w stronę domu. Oczywiście wszystkie te prace wykonuję bez stanika, ale pełna kultura jest zachowana. Bluzeczka jest, mała bo mała ale jest.

Często przypominam sobie pytanie skierowane do mnie przez teściową: po co Wam taka wielka działka? Kto to będzie doglądał? Czy warto mieć ogród przed domem i spędzać w nim każdą wolną chwilę, zamiast zajmować się domem? Miała oczywiście na myśli, że powinnam tylko zmywać, prać i gotować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *